Jak zhubnout břicho s kávou Valentus a netrápit se

Jak zhubnout břicho s kávou Valentus a netrápit se

Udržování střižené střední části dělá víc než jen to, že budete vypadat skvěle – může vám to pomoci žít déle. Větší obvod pasu je spojen s vyšším rizikem srdečních chorob, cukrovky a dokonce i rakoviny. Hubnutí, zejména břišního tuku, také zlepšuje fungování krevních cév a také zlepšuje kvalitu spánku. 

Při dietě je nemožné zaměřit se konkrétně na břišní tuk. Ale celkové hubnutí vám pomůže zmenšit pas; co je důležitější, pomůže snížit nebezpečnou vrstvu viscerálního tuku, což je typ tuku v břišní dutině, který nevidíte, ale zvyšuje zdravotní rizika, říká Kerry Stewart, Ed.D. , ředitel klinické a výzkumné fyziologie ve společnosti Johns Hopkins.

Zde je návod, jak omezit tam, kde na tom záleží nejvíce.

Zkuste omezit sacharidy místo tuků.

Když výzkumníci Johns Hopkins porovnávali účinky na srdce hubnutí prostřednictvím nízkosacharidové diety oproti nízkotučné dietě po dobu šesti měsíců – každá obsahovala stejné množství kalorií – ti, kteří drželi nízkosacharidovou dietu, zhubli v průměru o 10 liber. více než ti na nízkotučné dietě – 28,9 liber oproti 18,7 liber. Další výhodou nízkosacharidové diety je, že produkovala vyšší kvalitu hubnutí, říká Stewart. S hubnutím dochází k redukci tuku, ale také často dochází k úbytku netukové tkáně (svalů), což není žádoucí. Při obou dietách došlo k úbytku asi 2 až 3 kilogramů dobré libové tkáně spolu s tukem, což znamená, že procento ztráty tuku bylo mnohem vyšší u nízkosacharidové diety.

Myslete na jídelníček, ne na dietu.

Nakonec si musíte vybrat zdravý stravovací plán, kterého se můžete držet, říká Stewart. Výhodou nízkosacharidového přístupu je, že jednoduše zahrnuje učení se lepšímu výběru potravin – není nutné žádné počítání kalorií. Obecně platí, že způsob stravování s nízkým obsahem sacharidů posouvá váš příjem od problémových potravin – těch s vysokým obsahem sacharidů a cukru a bez velkého množství vlákniny, jako je chléb, bagety a limonády – a směrem k potravinám s vysokým obsahem vlákniny nebo bílkovin, jako je zelenina. fazole a zdravé maso.

Nezastavuj se.

Fyzická aktivita pomáhá spalovat břišní tuk. "Jednou z největších výhod cvičení je to, že za své peníze dostanete spoustu rány na složení těla," říká Stewart. Zdá se, že cvičení působí zejména na břišní tuk, protože snižuje cirkulující hladiny inzulinu – což by tělu jinak signalizovalo, že má zůstat na tuku – a způsobuje, že játra spotřebovávají mastné kyseliny, zejména ty v blízkosti viscerálních tukových zásob, říká.

Množství cvičení, které potřebujete pro hubnutí, závisí na vašich cílech. Pro většinu lidí to může znamenat 30 až 60 minut mírného až intenzivního cvičení téměř každý den.

 

Zvedat závaží.

Přidání i mírného silového tréninku k aerobnímu cvičení pomáhá budovat svalovou hmotu, což způsobí, že spálíte více kalorií během celého dne, a to jak v klidu, tak během cvičení.

 

Staňte se čtenářem štítků.

Porovnejte a porovnejte značky. Některé jogurty se například chlubí tím, že mají nízký obsah tuku, ale mají vyšší obsah sacharidů a přidaných cukrů než jiné, říká Stewart. Potraviny jako omáčky, majonézy, omáčky a salátové dresinky často obsahují velké množství tuku a spoustu kalorií.

 

Vyhněte se zpracovaným potravinám.

Složky v balených výrobcích a svačinách jsou často bohaté na trans-tuky, přidaný cukr a přidanou sůl nebo sodík – tři věci, které ztěžují hubnutí.

 

Zaměřte se více na to, jak vaše oblečení sedí, než na čtení stupnice.

S tím, jak přidáte svalovou hmotu a ztratíte tuk, se údaj na vaší koupelnové stupnici nemusí příliš změnit, ale kalhoty budou volnější. To je lepší známka pokroku. Měřeno kolem, váš pas by měl být menší než 35 palců, pokud jste žena, nebo méně než 40 palců, pokud jste muž, abyste snížili riziko srdce a cukrovky.

 

Setkejte se s přáteli zaměřenými na zdraví.

Výzkum ukazuje, že jste náchylnější k lepšímu jídlu a více cvičení, pokud vaši přátelé a rodina dělají totéž.

 
Zpět do obchodu